W towarzyskim meczu, rozgrywanym w Austrii, FC Petrolul Ploiești pokonał 3:1 (0:1) FK Teplice. W spotkaniu tym wystąpił nowy zawodnik 14. zespołu Ligi I Bergenbier, Łukasz Szukała. W 71. minucie Polak zdobył gola.

Pierwszą połowę lepiej rozegrali zawodnicy z Czech. W 17. minucie wynik spotkania, bramką z rzutu karnego otworzył Aidin Mahmutović.

Druga część meczu należała już zdecydowanie do nowego klubu polskiego obrońcy. Do wyrównania doprowadził w 58. minucie Gheorghe Grozav. W 70. minucie rumuński zespół wyszedł na prowadzenie, za sprawą gola Hamzy Younèsa. Już minutę później futbolówkę, po rzucie rożnym wpakował do bramki Łukasz Szukała.

Polak jest zawodnikiem Pertolula od niedawna. Z „Żółtymi Wilkami” podpisał kontrakt niespełna miesiąc temu. W minionym sezonie występował w Universitatei Cluj, w barwach której wystąpił w 29 meczach rumuńskiej ekstraklasy.

FK Teplice – FC Petrolul Ploiești 1:3 (1:0)