Stało się! Dziś już oficjalnie możemy powiedzieć to, co było pewne od spotkania z Bayernem. Borussia Dortmund piłkarskim mistrzem Niemeic 2011/12! Wielki wkład w obronę mistrzostwa ma trójka naszych reprezentantów, która rozgrywa wspaniały sezon.

Borussia zapewniła sobie mistrzostwo zwyciężając 2:0 ( 1:0) Borussię Moenchengladbach. Gole dla mistrzów Niemiec zdobywali Ivan Perisić (39. minuta) i Shinji Kagawa (58. minuta), asystę przy golu Japończyka zaliczył Lewandowski.

W zwycięskim meczu w barwach gospodarzy oglądaliśmy całą trójkę naszych reprezentantów. Lewandowski oraz Piszczek rozegrali pełne 90 minut, natomiast „Kuba” grał do 88. minuty.

Dortmund obronił tytuł sprzed roku, choć niewielu ekspertów dawało im na to szansę. Ekipa Jurgena Kloppa początkowo zawodziła, jednak od 6. kolejki już nie przegrała meczu w Bundeslidze i pewnie sięgnęła po mistrzostwo.

Nieocenieni dla BVB są Polacy. Robert Lewandowski jest najlepszym strzelcem Borussi w tym sezonie, zdobył już 20 goli ( w poprzednim sezonie Barrios zdobył 16) i zaliczył również kilka asyst. Jakub Błaszczykowski początkowo nie miał miejsca w składzie Dortmundczyków, a nieraz nawet brakowało dla niego miejsca na ławce rezerwowych, jednak po kontuzji Goetze Polak zaczął regularnie grać i stał się kluczową postacią mistrzowskiego zespołu. Niewątpliwe bez świetnej gry „Kuby” nie byłoby tego sukcesu. Wielką pracę w tym sezonie wykonał również Łukasz Piszczek. Polski obrońca nie zwolnił tempa z poprzedniego sezonu i nadal gra rewelacyjnie, jednak teraz zaczął zdobywać gole. W tym sezonie trafił do siatki rywali aż 4 razy i zaliczył kilka asyst. Piszczek ma duże szanse znalezienia się nawet w „jedenastce” sezonu w Europie!

W tym sezonie Borussia rozegra jeszcze dwa spotkania. Najpierw z Kaiserslautern, a następnie z Freiburgiem.