Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek oraz Jakub Błaszczykowski zagrali w wygranym 1-3 przez Borussie Dortmund meczu przeciwko VfL Wolfsburg. Ten pierwszy strzelił w tym meczu dwie bramki.

Borussia przez pierwsze 45 minut rządziła na boisku co udowodniła za sprawą bramki Roberta Lewandowskiego z 22 minuty. Świetne prostopadłe podanie Kagawy do Perisica, który odgrywa do Lewandowskiego wbiegającego w pole karne i nie daje szans bramkarzowi.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Jednak już po zmianie stron w 49. minucie było 0-2. Gundogan świetnie wykorzystał kontratak wyprowadzony przez mistrza Niemiec i pokonał bramkarza gospodarzy.

w 49. minucie meczu Dejagah dośrodkowuje po szybkiej akcji skrzydłem do Mandzukicia, który w tej sytuacji nie mógł nie trafić. Wynik spotkania w 90. minucie na 1-3 ustalił po raz kolejny Robert Lewandowski.

VfL Wolfsburg 1-3(0-1) Borussia Dortmund

61′ Mandzukić- 22′, 90′ Lewandowski, 49′ Gundogan

Żółte kartki: Madlung, Dejagah – Subotić, Kehl

Czerwone kartki: Madlung

Składy:

VfL Wolfsburg: Benaglio – Trasch (80. Sio), Madlung, Lopes, Rodriguez – Dejagah, Josue (54. Jiracek), Polak, Schafer – Helmes (46. Vieirinha), Mandzukić

Borussia: Weidenfeller – Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer – Gundogan, Kehl – Błaszczykowski (87. Owomoyela), Kagawa (81. Leitner), Perisić (69. Grosskreutz) – Lewandowski