Kolejne zwycięstwo w sezonie odniosła Borussia Dortmund. Podopieczni Jurgena Kloppa pokonali na własnym stadionie Bayer Leverkusen 1:0 (1:0) i po 21. kolejkach prowadzą w tabeli Bundesligi.

W ekipie aktualnych mistrzów Niemiec wystąpiło trzech Polaków. Robert Lewandowski zagrał 77 minut, ale niestety nie zdobył gola. Był to już jego trzeci kolejny mecz w lidze bez zdobyczy bramkowej.

86 minut rozegrał natomiast kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski. „Kuba” zaliczył asystę przy zwycięskim golu Shinjia Kagawy w 45. minucie. Polak rozegrał przyzwoite spotkanie, jednak brakowało błysku z poprzednich spotkań. Na pewno wpływ na to miała lekka kontuzja, którą ostatnio odniósł.

Cały mecz w barwach ekipy z Dortmundu rozegrał Łukasz Piszczek. Jak zwykle był bardzo aktywny, sporo  biegał i stwarzał okazje kolegom z ataku.

Dzięki temu zwycięstwu Borussia po 21. kolejkach ma 46 punktów i jest liderem Bundesligi, o 2 punkty wyprzedza Bayern Monachium.