Przebywająca na przedsezonowym obozie w Szwajcarii, Borussia Dortmund pokonała reprezentanta tamtejszej ligi, FC Sankt Gallen 1:6. Dwie bramki dla Borussen zdobył Robert Lewandowski.

Mecz zaczął się od prowadzenia gospodarzy, jednak jeszcze przed przerwą Żółto-czarni zdołali wyrównać i objąć przewagę. Wszystko za sprawą Hummelsa, który dwukrotnie pokonywał bramkarza St. Gallen. W drugiej połowie kolejne trafienia zaliczyli: dwa razy Lewandowski oraz Großkreutz i Mario Götze. Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek grali przez pierwsze 45 minut spotkania.

Borussia 1. połowa: Weidenfeller – Piszczek, Hübner, Hummels, Kringe – Gündogan, da Silva – Kuba, Kagawa, Perisic – Zidan.
Borussia 2. połowa: Langerak – Hornschuh, Subotic, Santana, Löwe – Leitner, Kehl – Götze, Le Tallec, Großkreutz – Lewandowski.
Bramki: 1:0 Etoundi (14.), 1:1 Hummels (20.), 1:2 Hummels (37.), 1:3 Lewandowski (49.), 1:4 Lewandowski (52.), 1:5 Großkreutz (58.), 1:6 Götze (65.).