Na boiskach w weekend zagrali wszyscy Polscy piłkarze występujący w najwyższej lidze rosyjskiej. W „polskim” meczu drużyna Macieja Wilusza (Rostov) bezbramkowo zremisowała z ekipą Janusza Gola (Amkar Perm). Nieco ciekawiej zakończył się mecz Anży Machaczkała z Lokomotiv Moskwa, gdzie gra nasz reprezentant Maciej Rybus. Drużyna Polaka skromnie wygrała swój mecz 1:0.

Dużo ostrej gry, niecelnych strzałów i niewykorzystanych rzutów karnych. Tak w skrócie można podsumować mecz Rostova z Amkar Perm. Drużyna obrońcy Macieja Wilusza nie zachwyciła i oddała tylko jeden strzał celny na bramkę rywali. W 79. minucie co prawda mogli objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Sverrir Ingason. W doliczonym czasie gry również z „jedenastki” nie skorzystała ekipa pomocnika Janusza Gola. Nieszczęśliwym egzekutorem był Michaił Siwakou i mecz zakończył się wynikiem 0:0. Maciej Wilusz zagrał cały mecz, natomiast Janusz Gol został zmieniony w ostatniej minucie meczu.

Więcej radości po tym weekendzie ma Maciej Rybus. Jego drużyna Lokomotiv Moskwa wygrała mecz na wyjeździe 1:0 z Anży Machaczkała i utrzymała fotel lidera tabeli. Jedynym strzelcem okazał się Aleksey Miranchuk, który wykorzystał podanie Antona Miranchuka. Mecz nie zachwycił, a zdobyta bramka to jedyny celny strzał gości w tym spotkaniu. Maciej Rybus został zmieniony w 58. minucie gry, z powodu naderwania mięśnia dwugłowego. Kontuzja wyeliminuje naszego reprezentanta z gry przynajmniej na okres dwóch tygodni.