W 16. rundzie bułgarskiej ekstraklasy Lokomotiv Plovdiv przegrał na własnym stadionie 0:3 z liderem tabeli Łudogorets Razgrad. Pełne 90. minut w barwach gości rozegrał pomocnik reprezentacji Polski Jacek Góralski. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Razgrad, podwyższyła prowadzenie do czterech punktów nad CSKA Sofia, która niespodziewanie tylko zremisował swój mecz.

Na dobrą sprawę mecz mógłby się zakończyć po 17 minutach. Gdyż już wtedy zespół Dimitara Dimitrova prowadził 2:0 za sprawą Claudiu Keseru i Marcelinho, którzy strzelili bramki w przeciągu trzech minut. W 66. minucie zespół z Plovdiv został osłabiony, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Plamen Nikolov. Ostateczny cios goście zadali w doliczonym czasie gry, kiedy to bramkarza gospodarzy pokonał rezerwowy Joao Paulo.

Reprezentant Polski rozegrał dość przeciętny mecz. Potwierdził swoją szybkość, jednak w akcjach ofensywnych na niewiele to mu się zdało. Również nie dał trenerowi argumentów, aby wcześniej ściągnąć go z boiska, dlatego Góralski rozegrał pełne 90 minut spotkania.