W ramach 7. kolejki angielskiej Premier League West Bromwich Albion na własnym stadionie podejmowało Watford FC. Chodź podopieczni Tonego Pulisa prowadzili juz 2:0, ostatecznie „tylko” zremisowali 2:2 po bramce w doliczonym czasie gry. Pełne 90 minut rozegrał Grzegorz Krychowiak, który z meczu na mecz wraca do swojej najwyższej formy, jeszcze z czasów Sevilli. Bukmacherzy stawiali zdecydowanie na zespół Polaka, chodź trzeba przyznać, że zespół z Watforda spisuje się w tym sezonie dobrze.

Pierwsza część gry pod dyktando gospodarzy, którzy dobrneli swego w 19. minucie. Asystę zanotował reprezentant Polski, który posłał idealne 50-metrowe podanie do Jose Salomona Rondona. Ten wygrywając pojedynek bark w bark, uderzył piłkę tuż przy słupku do bramki strzeżonej przez Heurelho Gomesa. Wynik 1:0 dla „Albionczyków”. Dwie minuty później było już 2:0 dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Jonny Evans i podwyższył prowadzenie. Jeszcze przed przerwą goście zdołali zdobyć kontaktowego gola za sprawą Abdoulaye Doucourea po asyści Richarlisona.

Pięć minut po przerwie „The Baggies” mogli podwyższyć prowadzenie, jednak Matt Phillips uderzył wprost w bramkarza Watfordu. Dwie okazje miał jeszcze James McClean. Jedną w 79. minucie obronił Gomes po strzale z dystansu, drugą natomiast w doliczonym czasie gry, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców. Jak mawia przysłowie: „Nie wykorzystane sytuacje się mszczą”, nabrało w tym meczu drogocennego znaczenia. W ostatniej minucie spotkania rzut wolny dla „Szerszeni” wykonywał Jose Holebas, który dokładnie zagrał do Richarlisona. Brazylijczyk wpakował piłkę do bramki dając swojej drużynie remis 2:2.

Pomimo remisu Grzegorz Krychowiak zebrał pozytywne recenzje po meczu. Został pochwalony za skuteczne odbiory i celne podania do przodu. Sam trener „The Baggies” – Tony Pulis wypowiadał się w samych superlatywach o reprezentacie polski. Zaznaczył, że Polak daje mu dużo możliwości w roszadach taktycznych, gdzie w każdym ustawieniu „Krycha” się odnajdzie. Cieszy nas powrót Grześka do kadry na najbliższe mecze reprezentacji Polski, bo w ostatnich nam jego brakowało.