Doczekaliśmy się pierwszego zwycięstwa Trabzonsporu w lidze tureckiej. Bordowo-niebiescy wygrali z Karabüksporem 3:1. Zagrało aż trzech Polaków – Arkadiusz Głowacki, Paweł Brożek, a w drugiej połowie nieoczekiwanie pojawił się także Adrian Mierzejewski.

Początkowo mówiło się, że Mierzejewski z powodu urazu, którego nabawił się w poprzednim spotkaniu, nie zagra, a jednak Polak pojawił się na placu gry po zmianie stron.

Niestety, urazu nabawił się Głowacki, który musiał opuścić boisko już w 31. minucie meczu. Od początku spotkania grał także Paweł Brożek, jednak jego występ nie zachwycił i napastnik opuścił prac gry w 71. minucie.

Mecz był popisem innego napastnika Trabzonsporu – Buraka Yilmaza, który strzelił wszystkie trzy gole dla swojej drużyny. Honorowe trafienie dla drużyny gości zdobył w 35. minucie Cernat.