Piłkarze SSC Napoli pokonali na wyjeździe drużynę Udinese 1:0 w niedzielnym meczu 14. kolejki włoskiej Serie A. Dzięki tej wygranej ekipa z Neapolu utrzymała pozycję lidera włoskiej ekstraklasy. Tylko 12 minut w dzisiejszym spotkaniu zanotował reprezentant Polski, Piotr Zieliński.

Plan graczy Napoli na to spotkanie był prosty: wygrać możliwie najmniejszym nakładem sił. Wszystko dlatego, że już za kilka dni do Neapolu przyjedzie mistrz kraju – Juventus i w ramach 15. kolejki zmierzy się z liderem Serie A.

Gościom udało się zrealizować przedmeczowe założenia. Mimo że Udinese starało się sprawić niespodziankę, to po prostu piłkarzom tej drużyny brakowało jakości. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 33. minucie Jorginho, który dobił swój nieudany strzał z rzutu karnego.

W 78. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński, który zmienił Lorenzo Insigne. Polak próbował ożywić poczynania ofensywne Napoli, ale na niewiele się to zdało, ponieważ wynik nie uległ zmianie.