Piłkarze VfL Wolfsburg zremisowali z Herthą Berlin 3:3 w meczu 11. kolejki niemieckiej Bundesligi. Dla gospodarzy był to już ósmy remis w tym sezonie ligowym. Tylko rolę zmiennika pełnił w tym spotkaniu Jakub Błaszczykowski, który pojawił się na placu gry w 83. minucie.

Popularne „Wilki“ są jedną z drużyn z najmniejszą liczbą porażek w Bundeslidze. Problem jednak w tym, że Błaszczykowski i spółka też nie wygrywają. W obecnych rozrgywkach byli w stanie zwyciężyć tylko raz. Podopieczni trenera Martina Schmidta ewidentnie upodobali sobie jednak remisy. Dzisiaj mimo że dwukrotnie prowadzili, ostatecznie znowu podzielili się punktami.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gości, którzy już w 1. minucie zdobyli gola na 1:0. Trafieniem popisał się Vedad Ibisevic. Później inicjatywę przejęli gospodarze. W 20. minucie Mario Gomez nie wykorzystał rzutu karnego, ale jeszcze przed przerwą Wolfsburgowi udało się zdobyć dwa gole. W 41. minucie bramkę strzelił Yunus Malli, a niedługo później swoje grzechy odkupił Gomez.

Osiem minut po zmianie stron było już jednak 2:2. Wtedy na listę strzelców wpisał się Karim Rekik. Wprawdzie Wolfsburg prowadził jeszcze 3:2 (gol Divocka Origiego), ale w 83. minucie bramką na 3:3 popisał się Davie Selke.