Kibice West Bromwich Albion w końcu mieli powody do radości. Po kilkunastu tygodniach ich drużyna zanotowała zwycięstwo. Wprawdzie przełamanie nie nastąpiło w rozgrywkach Premier League, ale może wygrana w Pucharze Anglii pozwoli drużynie trenera Alana Pardewa zwyciężać w lidze. W sobotę w trzeciej rundzie F.A. Cup WBA wygrało na wyjeździe z Exeterem 2:0. Dobry występ zanotował Grzegorz Krychowiak.

Medialne doniesienia mówią, że przygoda Krychowiaka w West Bromwich Albion zbliża się ku końcowi. Polak ma problemy z regularną grą, a jego obecna forma pozostawia sporo do życzenia. W sobotnie popołudnie nasz pomocnik otrzymał jednak szansę gry od pierwszej minuty i zaprezentował się z dobrej strony. W opinii sporej części kibiców, którzy są aktywni w mediach społecznościowych, Krychowiak był jednym z najlepszych graczy na boisku.

Co ciekawe, „Krycha“ zagrał na nietypowej dla siebie pozycji. W eksperymentalnym ustawieniu trenera Pardewa 4-3-3 polski pomocnik nie znalazł się na środku boiska, ale po prawej stronie.

Mimo że w ostatnim czasie WBA nie wygrywa, to i tak było zdecydowanym faworytem. I już pierwsze minuty pokazały, że przedmeczowe przewidywania były słuszne. W 2. mincie bramkę dla gości strzelił Salomon Rondon. Nieco ponad 20 minut później na 2:0 podwyższył Jay Rodriguez. Jak się później okazało, był to ostatni gol tej rywalizacji.