Robert Lewandowski strzelił swojego ósmego gola w tym sezonie Bundesligi. Napastnik Reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w niedzielnym spotkaniu 7. kolejki niemieckiej ekstraklasy przeciwko Herthcie Berlin. Poza zdobytym golem popularny „Lewy“ nie miał wielu powodów do radości, ponieważ jego zespół tylko zremisował w Berlinie 2:2.

Drużynę w tej rywalizacji poprowadził legendarny gracz Bayernu, Willy Sagnol. Ulubieniec bawarskich kibiców nie dał im jednak wielu powodów do radości, bo pod jego wodzą ekipa z Monachium straciła kolejne punkty. Był to pierwszy mecz po zwolnieniu Carlo Ancelottiego, ale trudno mówić o tym, by ten ruch działaczy przyniósł poprawę gry zespołu.

Niedzielna rywalizacja rozpoczęła się jednak całkiem nieźle dla gości. Już w 10. minucie wyszli oni bowiem na prowadzenie za sprawą trafienia Matsa Hummelsa. Właśnie przy prowadzeniu 1:0 gości obie drużyny schodziły na przerwę. Po zmianie stron Bayern zadał kolejny cios. Tym razem bramkę strzelił Lewandowski. Wówczas mogło się wydawać, że losy rywalizacji są przesądzone.

Najwyraźniej jednak mistrzowie Niemiec poczuli się zbyt pewnie, bo już w 51. minucie pozwolili Onrejowi Dudzie na zdobycie bramki kontaktowej, a pięć minut później nie upilnowali Salomona Kalou. Jak się później okazało, był to ostatni gol w tym meczu i podział punktów stał się faktem.