W zakończonym weekendzie na niemieckich boiskach oglądaliśmy ośmiu z piętnastu polskich piłkarzy. Wyróżnili się Robert Lewandowski i Sebastian Tyrała, którzy zanotowali asysty dla swoich klubów.

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund)
Kapitan reprezentacji Polski pierwszy mecz w sezonie rozpoczął na ławce rezerwowych. „Kuba” pojawił się na boisku dopiero w 75. minucie, zmieniając głównego konkurenta do miejsca w składzie – Mario Götze. Na nieszczęście Błaszczykowskiego, Niemiec zaliczył świetny występ, w którym strzelił gola i zaliczył asystę.

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)
Były napastnik Lecha Poznań, który w pierwszym składzie zastępuje kontuzjowanego Lucasa Barriosa, robi wszystko, aby udowodnić, że to on zasługuję na grę w pierwszym składzie. Polak w 29. minucie zaliczył piękną asystę przy trafieniu Götze. Lewandowski grał całe spotkanie, a w 84. minucie został ukarany żółtą kartką.

blankŁukasz Piszczek (Borussia Dortmund)
Prawy obrońca zaliczył kolejny solidny występ. Piszczek bardzo dobrze spisywał się w pojedynkach z skrzydłowym HSV Eljero Elią. Dodatkowo w 25. minucie zaliczyłby asystę, jednak Shinji Kagawa trafił tylko w słupek.

blankSebastian Boenisch (Werder Brema)
Polski obrońca nadal leczy kontuzję kolana, którą odniósł prawie rok temu. Jego zespół wygrał po dwóch trafieniach Markusa Rosenberga.

blankAlan Stulin (1. FC Kaiserslautern)
21-letni pomocnik, tak jak w poprzednim sezonie, ma małe szanse na występy w pierwszej drużynie. Stulin prawdopodnie będzie grał w czwartoligowych rezerwach klubu.

Werder Brema – 1. FC Kaiserslautern 2:0
Rosenberg 60, 81

Sędzia: Gunter Perl
Widzów: 41100

blankMateusz Klich (VfL Wolfsburg)
Były piłkarz Cracovii został zesłany na tydzień do rezerw klubu z Wolfsburga. Według Felixa Magatha Polak nie jest przygotowany do sezonu.

blankAdam Matuszczyk (1. FC Köln)
Matuszczyk z ławki rezerwowych oglądał wysoką porażkę swojego zespołu. Polski pomocnik przegrał rywalizację o miejsce w składzie z Martinem Lanigiem i Saschą Rierherem.

blankSławomir Peszko (1. FC Köln)
Były skrzydłowy Lecha Poznań na boisku pojawił się na początku drugiej połowy, zmieniając Christiana Eichnera. Polak nie zdołał jednak przyczynić się do wygranej swojego klubu.

1. FC Köln – VfL Wolfsburg 0:3
Helmes 17, 90+3, Schäfer 85

Sędzia: Manuel Gräfe
Widzów: 47000

blankEugen Polanski (1. FSV Mainz 05)
Powołany do reprezentacji Polski piłkarz zagrał dobre spotkanie, w którym jego zespół pokonał Bayer Leverkusen 2:0. Polanski rozegrał cały mecz, a w 66. minucie został ukarany żółtą kartką

1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen 2:0
Allagui 32, Toprak 86 (s)

Sędzia: Michael Weiner
Widzów: 32443

blankArtur Sobiech (Hannover 96)
Polski napastnik nie mógł zagrać z powodu kontuzji. Jego koledzy z zespołu pokonali Hoffenheim 2:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli konkurenci Sobiecha do miejsca w ataku: Schlaudraff i Abdellaoue.

Hannover 96 – Hoffenheim 2:1
Schlaudraff 15, Abdellaoue 30 (k) – Salihović 18 (k)

Sędzia: Thorsten Kinhoefer
Widzów: 40315

blankMarcus Piossek (Karlsruher SC)
22-letni pomocnik po transferze do nowego klubu nie może wywalczyć miejsca w kadrze meczowej. Piossek z trybun obserwował zwycięstwo swojego zespołu.

2. Bundesliga – 3. kolejka
Erzgebirge Aue – Karlsruher SC 0:2
Iashvili 16, Krebs 78

Sędzia: Harm Osmers
Widzów: 10000

blankSebastian Tyrała (SpVgg Greuther Fürth)
Były zawodnik VfL Osnabrück szybko stał się jednym z najważniejszych piłkarzy nowego zespołu. Polak zaliczył asystę przy jedynej bramce, strzelonej przez Oliviera Occean. Tyrała został zmieniony w 90. minucie, a w 59. minucie został ukarany żółtą kartką.

blankDavid Blacha (SV Sandhausen)
Polski pomocnik po transferze do Sandhausen nie wywalczył miejsca w pierwszym składzie. Często jednak wchodzi na plac z gry z ławki rezerwowych. Tak było i tym razem. Blacha wszedł na boisko w 66. minucie, zmieniając Davida Ulma.

3. Fußball-Liga – 3. kolejka

SV Sandhausen – SV Darmstadt 98 2:0
Schulz 16, Löning 41

Sędzia: Patrick Alt
Widzów: 2500

blankMichał Gardawski (VfL Osnabrück)
Były reprezentant niemieckich młodzieżówek rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie. Gardawskiemu nie udało się jednak strzelić bramki i w 77. minucie został zmieniony przez Paddy’ego Johna.

SV Wehen Wiesbaden – VfL Osnabrück 2:1