Piłkarze Bayernu Monachium pokonali 3:1 w meczu 14. kolejki niemieckiej Bundesligi drużynę Hannoveru 96. Jedną z bramek strzelił Robert Lewandowski, dla którego było to już 14 trafienie w tym sezonie ligowym. Bawarczycy umocnili się na pozycji lidera rozgrywek. Również dzisiaj swoje spotkanie rozgrywał wicelider – RB Lipsk, który jednak został rozgromiony przez Hoffenheim 4:0.

Faworyt potyczki w Monachium mógł być jeden. Bayern przed tym spotkaniem wygrał na Allianz Arena pięć meczów i zanotował remis. Zgodnie z przewidywaniami, dołożył szóstą wygraną przed własną publicznością. Mecz nie należał jednak do łatwych i przyjemnych, ponieważ goście postawili silny opór i do 64. minuty remisowali 1:1. Końcówka należała jednak do mistrzów Niemiec.

Wszystko zaczęło się w 17. minucie, kiedy gola dla Bayernu zdobył Arturo Vidal. W 28. minucie goście mogli wyrównać, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Gola na 1:1 strzelili jednak niedługo później. Konkretnie uczynił to Charlison Benschop.

Bayern w drugiej połowie miał przewagę, częściej utrzymywał się przy piłce i w końcu zdołał skruszyć mur postawiony przez gości. W 67. minucie bramkę na 2:1 strzelił Kingsley Coman. Gości w samej końcówce dobił Lewandowski, który wykorzystał rzut karny.