W pierwszym spotkaniu II rundy eliminacji do Ligi Europy, Astra Ploeszti zremisowała u siebie z Omonią Nikozja 1:1 (1:0). W barwach gości 90 minut rozegrał Łukasz Gikiewicz, dla którego był to debiut w cypryjskim klubie.

Rumuni szybko objęli prowadzenie, bowiem już w 8. minucie bramkarza przyjezdnych pokonał Fwayo Tembo. W kolejnych minutach Omonia starała doprowadzić do wyrównania, jednak swoje okazje mieli także gospodarze. W pierwszej połowie niczym nie wyróżnił się polski napastnik.

Sześć minut po wznowieniu drugiej części gry Gikiewicz był faulowany przez Syama Ben Youssefa. W 55. minucie odwdzięczył się tym sam Francuzowi. W 61. minucie oddał jedyny strzał w tym meczu, jednak piłka nie zmierzała w światło bramki. Bardziej skuteczny pięć minut później był João Paulo, który doprowadził do wyrównania.

W 70. minucie Polak faulował po raz drugi, tym razem Alexandru Măţela, a sędzia zdecydował się ukarać go żółtą kartką. W końcówce spotkania bardzo dobrą okazję na zwycięskiego gola miała Omonia, jednak George Efrem spudłował.

Liga Europy – II runda eliminacji (1. mecz)
Astra Ploeszti – Omonia Nikozja 1:1 (1:0)