Omonia Nikozja zakończyła swój udział w europejskich pucharach w sezonie 2013/14. Zespół  polskiego napastnika w rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Europy przegrał 1:2 z Astrą Ploeszti. W pierwszym meczu padł remis 1:1.

Jedyną bramkę dla cypryjskiego zespołu w 55. minucie spotkania zdobył były zawodnik Śląska Wrocław, Łukasz Gikiewicz, który od momentu przejścia na Cypr popisuje się regularnością w zdobywaniu goli.

Zespół Omonii Nikozja od sześćdziesiątej minuty meczu grał z przewagą jednego zawodnika, kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Vincent Laban. Pomimo gry o jednego gracza więcej, przez trzydzieści minut gospodarze, nie potrafili doprowadzić do remisu.

Gikiewicz we wczorajszym spotkaniu przebywał na boisku pełne dziewięćdziesiąt minut.