Bayern Monachium wygrał hit 11. kolejki Bundesligi, w którym mierzył się na Signal Iduna Park w Dortmundzie z tamtejszą Borussią. Mistrzowie Niemiec potwierdzili dobrą formę i pokonali gospodarzy 3:0. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte już w pierwszej połowie, w której Bawarczycy strzelili dwie bramki. Autorem jednej z nich był Robert Lewandowski.

Od momentu przejęcia zespołu po zwolnionym Carlo Ancelottim przez Juppa Heynckesa ekipa z Monachium kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Licząc wszystkie spotkania (w tym również zwycięstwo po rzutach karnych w Pucharze Niemiec z RB Lipsk), Bayern przed rywalizacją z BVB miał na koncie sześć kolejnych wygranych. Mimo tego nie był zdecydowanym faworytem, bo Borussia na własnym terenie zawsze jest groźna.

– To nie my jesteśmy pod presją, mamy trzy punkty przewagi nad Borussią w tabeli i może być tylko lepiej – przekonywał przed meczem Arjen Robben. Pomocnik Bawarczyków miał rację, ponieważ w sobotę goście zagrali tak, jakby nie odczuwali presji i pewnie rozprawili się z BVB.

Wynik w 17. minucie otworzył Robben. Jeszcze przed przerwą, konkretnie w w 37. minucie na 2:0 dla gości podwyższył Lewandowski. Po zmianie stron Bayern dobił rywali w 67. minucie. Wtedy na listę strzelców wpisał się David Alaba. Gospodarzy było stać jedynie na gola honorowego, strzelonego dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry przez Marca Bartrę.

Po 11 kolejkach Bayern jest liderem Bundesligi z czteropunktową przewagą nad drugim w tabeli RB Lipsk. Lewandowski natomiast z dorobkiem 11 bramek przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelców.