Rzutem na taśmę zwycięstwo w rozgrywkach ligowych zapewniła sobie drużyna Tomasza Kuszczaka. W ramach czterdziestej szóstej kolejki  The Championship – Brighton & Hove Albion pokonało na wyjeździe Nottingham Forest 1:2 (1:0).

W składach obydwu ekip od początku spotkania mogliśmy oglądać polskich piłkarzy. Po stronie gospodarzy wybiegł Radosław Majewski, natomiast między słupkami bramki gości dobrze radził sobie były golkiper Manchesteru United.

Sobotnia konfrontacja bardzo dobrze rozpoczęła się dla Nottingham Forest, który po dwudziestu dwóch minutach objął prowadzenie. Skromne prowadzenie „The Reds”- utrzymywało się przez dwa kwadranse gry. Do wyrównania w 53. minucie doprowadził Ward.

Przy remisie w 76. minucie z placu gry został zmieniony Radosław Majewski. Pomocnika piłkarskiej reprezentacji Polski zmienił Rees.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, to ostatni zryw w tym spotkaniu pokazali gracze gości, którzy zapewnili sobie trzy punkty w drugiej minucie doliczonego czasu gry.