Kolejny mecz na ławce rezerwowych rozpoczęli Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. W środowym spotkaniu 5. kolejki włoskiej Serie A przeciwko Lazio reprezentanci Polski otrzymali zaledwie kilkanaście minut na pokazanie się od trenera Maurizio Sarriego. Błyszczeli za to inni zawodnicy, dzięki czemu Napoli pokonało w Rzymie gospodarzy 4:1.

Już w poprzedniej kolejce Milik i Zieliński nie znaleźli się w wyjściowym składzie ekipy z Neapolu. Wówczas niektórzy dziennikarze pisali o tym, że biało-czerwoni mogą mieć słabszą pozycję w drużynie i trudno będzie im wrócić do pierwszej jedenastki. Wydaje się, że obawy te były słuszne, bo w środę polscy zawodnicy ponownie rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych.

Początkowo niewiele wskazywało na tak okazałe zwycięstwo gości. To gospodarze w 30. minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Stefana de Vrija. Skromne prowadzenie 1:0 utrzymało się do przerwy. Po zmianie stron Napoli ruszyło do odrabiania strat i praktycznie w pięć minut odwróciło losy rywalizacji. W 54. minucie gola na 1:1 strzelił Kalidou Koulibaly, w 56. na 2:1 Jose Maria Callejon, a w 59. na 3:1 podwyższył Dries Mertens. Przysłowiową kropkę nad „i“ postawił w samej końcówce Jorginho, zdobywając gola z rzutu karnego.

W 73. minucie na boisku pojawił się Zieliński, który zmienił Marka Hamsika. Osiem minut później na placu gry w miejsce Mertensa pojawił się Milik.