Vitoria Setubal pokonała na wyjeździe, grające na zapleczu portugalskiej ekstraklasy, Leixões Matosinhos 1:0 (0:0) w pierwszym meczu II rundy Pucharu Ligi. W bramce zwycięzców przez całe spotkanie stał Paweł Kieszek.

Umiejętności polskiego bramkarza po raz pierwszy sprawdził Sequeira. Prawy obrońca w 15. minucie groźnie uderzył z rzutu wolnego, ale świetną interwencją popisał się Kieszek.

Dwadzieścia jeden minut później do wysiłku został zmuszony golkiper gospodarzy, Rui Sacramento, który w fantastycznym stylu obronił bardzo dobry strzał Pedro Santosa.

W 49. minucie prowadzenie objęli goście. Bardzo ładnym, technicznym uderzeniem popisał się Albert Meyong, kompletnie zaskakując Sacramento. Już pięć minut później mogło paść wyrównanie, lecz Patrão fatalnie przestrzelił.

Chwilę później udaną interwencję zaliczył Kieszek, zatrzymując akcję Pedrasa. W końcówce spotkania bardzo dobrą sytuację na doprowadzenie do wyrównania miał Mailo, jednak jego strzał głową obronił polski bramkarz.

Vitoria zwyciężyła skromnie, 1:0, ale taki wynik z pewnością przybliża ich do awansu do III rundy. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 31 października w Setubal.