Borussia Dortmund pokonała u siebie VfL Wolfsburg w dzisiejszym meczu 3. kolejki Bundesligi. W barwach gospodarzy wystąpiło dwóch Polaków: Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.

W wyjściowej jedenastce znalazło się miejsce tylko dla jednego Polaka. Na prawej stronie pomocy pojawił się powracający po kontuzji Jakub Błaszczykowski. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Na początku drugiej Borussia objęła prowadzenie po bramce Nuri Sahina.

W 67. minucie Shinji Kigawa podwyższył wynik na 2:0. 9 minut później z boiska zszedł Jakub Błaszczykowski, a zastąpił go Mario Götze. Na ostatnie 5 minut do gry wszedł Łukasz Piszcek, zmieniając Kevina Großkreutza. Trzeci z Polaków Robert Lewandowski cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Borussia Dortmund – VfL Wolfsburg 2:0