W 2. fazie rozgrywek Pucharu Niemiec (DFB Pokal) RB Lipsk podejmowało na własnym stadionie Bayern Monachium. Całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, którego drużyna wygrała w konkursie rzutów karnych po wcześniejszym remisie 1:1 i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Niemiec.

Obie drużyny wystąpiły w swoich najmocniejszych składach. Bayern od początku grał swoje, ale nie potrafił zagrozić bramce rywala. Po pół godzinie gry mógł być karny dla gospodarzy, jednak sędzia po konsultacji z liniowym podyktował rzut wolny. Forsberg uderzył wysoko nad poprzeczką. Do końcowego gwizdka pierwszej połowy niewiele sytuacji bramkowych stworzyły sobie obie drużyny. Robert Lewandowski nie miał okazji na strzelenie gola.

W drugiej części gry po faulu taktycznym na „Lewym”, czerwoną kartkę otrzymał Naby Keity w 53. minucie. Dwie minuty później, Polak mógł zdobyć gola, jednak jego uderzenie głową przeleciało nad poprzeczką. Następne okazje miał nasz kapitan pomiędzy 64 a 66 minutą gry. Najpierw po złym przyjęciu wywalczył rzut rożny, następnie po błędzie defensywy minimalnie obok bramki. W 68. minucie Lipsk objął prowadzenie po faulu Boatenga na Poulsenie w polu karnym. W tej sytuacji Emil Forsberg nie miał żadnych problemów z pokonaniem bramkarza gości. Pięć minut później Bayern doprowadził do remisu. Jerome Boateng miękko zagrał na głowę Thiago Alcantary, który nie dał szans golkiperowi rywali. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie i o awansie do kolejnej fazy Pucharu zdecydować miała dogrywka lub ewentualne rzuty karne.

W dogrywce cudów dokonywał bramkarz gospodarzy Gulacsi, między innymi po strzale z woleja Lewandowskiego z okolic piątego metra i kibice oglądali konkurs rzutów karnych. A w nich lepszy okazał się Bayern, który po interwencji bramkarza strzału Wernera wygrał 5:4.

Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie. W pierwszej połowie bezbarwny, w dalszej części gry bardziej aktywny, niestety nieskuteczny. Fakt „Jedenastkę” swoją wykorzystał dlatego daję mu ogólną ocenę 3.5 w skali studenckiej.