Vfl Wolfsburg z Jakubem Błaszczykowskim w składzie, podejmował na własnym stadionie Volkswagen arena drużynę prowadzoną przez Andre Breitenreitera – Hannover 96, w ramach 2. rundy Pucharu Niemiec (DFB Pokal). Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla drużyny Martina Schmidta, a pomocnik reprezentacji Polski rozegrał 93 minuty.

Mecz zgodnie z oczekiwaniami był pod dyktando gospodarzy, chociaż co jakiś czas zawodnicy Hannoveru, również stwarzali zagrożenie pod bramką Koena Casteelsa. Aktywny od początku był również Jakub Błaszczykowski. Pomimo kilku okazji po obu stronach, w pierwszej połowie żadna ze stron nie potrafiła umieścić futbolówkę w bramce rywala.

Tuż po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej flanki Felix Uduokhai umieścił piłkę w siatce. W 67. minucie goście powinni doprowadzić do remisu, jednak kapitalną okazję zmarnował Kenan Karaman. Wolfsburg kontrolował przebieg spotkania, nie forsując tempa gry. Pod koniec meczu „Wilki” mieli jeszcze dwie okazje do zdobycia gola, jednak ani pierwszej ani drugiej sytuacji nie potrafili wykorzystać. W tej drugiej, kapitalnie zagrał Kuba Błaszczykowski do niepilnowanego Didaviego, lecz zawodnik niemiecki nie trafił z trzech metrów głową do bramki.

Drużyna Jakuba Błaszczykowskiego awansowała do dalszej rundy DFB Pokal. Nasz reprezentant zagrał przyzwoity mecz, został zmieniony dopiero pod koniec doliczonego czasu gry.