W spotkaniu 23. kolejki angielskiej Championship Barnsley FC uległo na własnym obiekcie zespołowi Derby County 1:2 (0:1). Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Tomasz Cywka.

Polski pomocnik mecz z klubem, w którym spędził w sumie dwa sezony rozpoczął na ławce rezerwowych i mógł się jedynie przyglądać, jak jego koledzy tracą dwa gole. Ich autorem został Chris Martin, który trafił do siatki w 8. i 49. minucie. W 56. minucie na placu gry zameldował się Cywka, który zastąpił Kelvina Etuhu. 25-latek potrzebował zaledwie sześciu minut, by wpisać się na listę strzelców. Był to jednak szczyt możliwości Barnsley, które doznało goryczy porażki już po raz trzynasty w tym sezonie, przez co zamykają ligową stawkę.