Piotr Zieliński znalazł się w wyjściowym składzie w meczu 10. kolejki włoskiej Serie A, w którym jego SSC Napoli grało na wyjeździe z drużyną Genoa CFC. Nie było to łatwe spotkanie dla gości, ale ostatecznie zwyciężyli oni 3:2 i utrzymali pozycję lidera ligi włoskiej.

Środowe spotkanie nie ułożyło się po myśli graczy z Neapolu. Już w 4. minucie prowadzenie gospodarzom dał bowiem Adel Taarabt. Szybko stracona bramka nie załamała Zielińskiego i jego kolegów, którzy ruszyli do odrabiania strat. Ich wysiłki przyniosły efekt. Już po pół godzinie gry było bowiem 2:1 dla faworytów. Dwie bramki strzelił świetnie dysponowany tego dnia Dries Mertens.

Po 60 minutach gry na tablicy świetlnej było już 1:3. Do końca nie wiadomo jednak kto był autorem tego gola, bo różne serwisy podają innych strzelców. Jedni twierdzą, że trzecią bramkę zdobył ponownie Mertens, inni natomiast podają strzelca gola samobójczego – Ervina Zukanovica. Gospodarzy było jeszcze stać na nawiązanie walki po trafieniu Armando Izzo na 2:3, ale jak się później okazało, była to ostatnia bramka tego spotkania.

Jeśli chodzi o występ Zielińskiego, to należy uznać go za poprawny. Może polski pomocnik nie był wiodącą postacią Napoli, ale zagrał solidnie. Przede wszystkim cieszy jego kolejny mecz w pierwszym składzie.