Piłkarze Bayernu Monachium wygrali czwarty mecz w sezonie 2017/2018 Bundesligi. We wtorkowy wieczór Bawarczycy pokonali na wyjeździe Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 i przynajmniej do środy mogą cieszyć się z pozycji lidera rozgrywek. Jedną z bramek w meczu z Schalke strzelił Robert Lewandowski.

Dla polskiego napastnika było to już szóste trafienie w obecnych rozgrywkach ligi niemieckiej i jednocześnie 10 biorąc pod uwagę potyczki w Lidze Mistrzów, Pucharze Niemiec i Superpucharze Niemiec. Warto zaznaczyć, że popularny „Lewy“ zdobył gola w trzecim meczu z rzędu.

To właśnie Lewandowski rozpoczął strzelanie we wtorkowy wieczór na Veltins Arena. W 25. minucie reprezentant Polski zdobył gola strzałem z rzutu karnego. Chwilę wcześniej sędzia Marco Fritz podyktował „jedenastkę“ za zagranie ręką w polu karnym jednego z graczy gospodarzy.

Goście szybko poszli za ciosem i już cztery minuty później prowadzili 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się James Rodriguez. Taki wynik utrzymał się do przerwy, a po zmianie stron Bayern dorzucił jeszcze jedno trafienie – autorstwa Arturo Vidala.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem spotkania był Rodriguez, który prócz gola zanotował asystę. Portal whoscored.com przyznał pomocnikowi notę 9.3. Lewandowski zaprezentował się przyzwoicie, a portal ocenił go na 7.2, czyli podobnie jak kilku innych zawodników Bayernu.