Adam Stachowiak wraz ze swoim Botewem Płowdiw przebywa obecnie na zgrupowaniu w Turcji. Bułgarska drużyna przegrała dziś sparing z Górnikiem Zabrze 1:3 (1:1).

Polski bramkarz, który grał dla „Górników” w sezonie 2010/2011, przebywał na placu gry przez całą pierwszą połowę. Piłkę z siatki musiał wyjmować w 42. minucie po uderzeniu Konrada Nowaka. Błyskawicznie odpowiedziała jednak siódma drużyna bułgarskiej ekstraklasy. Na listę strzelców wpisał się Milen Gamakow.

W drugiej odsłonie, gdy między słupkami Botewu stał już Michaił Iwanow, drużyna ta stracił kolejne dwie bramki. Najpierw rzut karny wykorzystał Mariusz Magiera, a rezultat na 3:1 dla podopiecznych Józefa Dankowskiego ustalił Wojciech Łuczak.