Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut w barwach drużyny Spal w meczu 7. kolejki włoskiej Serie A przeciwko Crotone. Mecz zakończył się remisem 1:1, a polski defensor zaprezentował się w nim z dobrej strony. Eksperci z portalu whoscored.com przyznali mu jedną z najwyższych not w drużynie Spal.

Salamon został oceniony na 7.0. Wyższą ocenę od niego otrzymało tylko dwóch zawodników Spal: pomocnik Federico Viviani oraz napastnik Mirco Antenucci, który zanotował asystę przy jedynej bramce dla zespołu gospodarzy.

Przed spotkaniem trudno było wskazać faworyta, ponieważ obie drużyny w tym sezonie prezentują podobny poziom. Bezpośrednia rywalizacja tylko potwierdziła, że ten mecz nie miał jednoznacznego faworyta, gdyż był wywównany. W pierwszej połowie kibice zobaczyli tylko jedną bramkę. Zdobyli ją miejscowi w 39. minucie, a konkretnie rezerwowy, Alberto Paloschi. Piłkarz ten pojawił się na boisku 10 minut wcześniej. Po przerwie gospodarze nie byli w stanie utrzymać prowadzenia. W 59. minucie podanie od Adriana Stoiana na gola zamienił Nigeryjczyk Simmy.

Po siedmiu kolejkach ligi włoskiej Spal zajmuje dopiero 15. miejsce w tabeli. Salamon i jego koledzy byli w stanie zgromadzić tylko pięć punktów i na pewno przerwa na mecze reprezentacyjne bardzo im się przyda. Warto przy tym dodać, że Polak w zasadzie od początku sezonu jest podstawowym graczem drużyny. Poza pierwszą kolejką występował w każdym spotkaniu Serie A.