Sobiech z bramką i asystą w lidze!
Udany występ w barwach SV Darmstadt 1898 w meczu 6. kolejki 2. Bundesligi przeciwko Arminii Bielefeld zanotował Artur Sobiech. Były reprezentant Polski strzelił bramkę i zanotował asystę, a jego drużyna wygrała 4:3. Dla naszego piłkarza było to pierwsze ligowe trafienie w sezonie 2017/2018.

Sobiech w Darmstadt występuje od tego sezonu. Po ubiegłych rozgrywkach rozstał się z Hannoverem 96 i skorzystał z propozycji działaczy klubu z Darmstadt. W nowym zespole napastnik ma miejsce w pierwszym składzie, ale do tej pory nie był w stanie wpisać się na listę strzelców w 2. Bundeslidze. Miał na koncie tylko trafienie w Pucharze Niemiec.

W niedzielę się przełamał. Rywalizacja Darmstadt z Arminią była bardzo emocjonująca. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, ale miejscowa drużyna szybko wyrównała. Jeszcze przed przerwą Arminia ponownie prowadziła i to ona schodziła na przerwę z korzystnym wynikiem 2:1.

Druga odsłona należała już jednak do Darmstad. W 53. minucie padło wyrównanie, a dziesięć minut później gospodarze już prowadzili 3:2. Sobiech zdobył gola w 84. minucie, ale nie było to ostatnie trafienie tego dnia. Rozmiary porażki goście zmniejszyli już w doliczonym czasie gry.