Dwóch Polaków znalazło się w wyjściowym składzie poniedziałkowego meczu 15. kolejkin włoskiej Serie B, w którym Palermo podejmowało Cittadellę. Byli to Radosław Murawski i Przemysław Szymiński. Spotkanie zakończyło się sensacyjną porażką gospodarzy 0:3.

Zdecydowanymi faworytami rywalizacji byli piłkarze Palermo. Spadkowicz z Serie A znajduje się w czołówce tabeli zaplecza ekstraklasy i w przypadku zwycięstwa awansowałby na pozycję lidera. Drużyna z Sycylii nie wykorzystała jednak swojej szasny i gładko przegrała 0:3. Trudno przewidzieć jaki wpływ na postawę zawodników ma fakt, że sytuacja Palermo jest trudna – klubowi grozi bankructwo.

Wydaje się jednak, że ostatnie doniesienia medialne o fatalnej kondycji finansowej odcisnęły piętno na psychice piłkarzy. W poniedziałkowy wieczór zaprezentowali się bowiem bardzo słabo. To goście byli bardziej zdeterminowani i praktycznie pod każdym względem prezentowali się lepiej.

Przewagę Cittadella udokumentowała tuż przed przerwą, po golu z 43. minuty Cristiana Kouame. Po zmianie stron goście dorzucili jeszcze dwa trafienia. Najpierw na listę strzelców wpisał się Luca Strizzolo, a później Alessandro Salvi.

W zespole gospodarzy cały mecz na ławce rezerwowych spędził reprezentant Polski, Thiago Cionek.