W pierwszym półfinałowym barażu o Premier League Brighton & Hove Albion FC przegrało z Derby County 1:2 (1:2). Decydująca bramka padła za sprawą Tomasza Kuszczaka, który plecami wpakował piłkę do własnej bramki.

Drużyna polskiego bramkarza świetnie rozpoczęła mecz już w 18. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie a z bramki cieszył się Jesse Lingard. Ich radość nie trwała jednak długo ponieważ już jedenaście minut później do remisu doprowadził Chris Martin, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Gdy wydawał się już że pierwszsa połowa spotkania zakończy się remisowo w stronę bramki potężnie z dystansu uderzył Martin, piłka wylądowała na poprzeczce ale odbiła się tak niefortunnie że Kuszczak własnymi plecami wbił sobie drugiego gola. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie i w lepszej sytuacji są zawodnicy „The Rams”. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w niedzielę o godz. 18:15 w Derby.