Rubin Kazań zremisował u siebie z FC Barceloną 1:1 w spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W barwach gospodarzy zagrał Rafał Murawski. Polski pomocnik rozegrał pełne spotkanie.

W poprzedniej edycji Ligi Mistrzów oba zespołu rywalizowały ze sobą w fazie grupowej. Wtedy lepsi okazali się piłkarze z Rosji, którzy wygrali u siebie 1:0 oraz zremisowali na wyjeździe 1:1.

Barcelona od początku spotkania chciała pokazać swoją wyższość nad rywalami. W 13. minucie bardzo dobre podanie od Davida Villi otrzymał Pedro, ale przegrał pojedynek sam na sam z Ryżikowem.

W 30. minucie gospodarze niespodziewanie objęli prowadzenie. W polu karnym faulowany przez Daniego Alvesa był Witaly Kaleshin. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Christian Noboa.

Wyrównanie padło w 60. minucie gry David Villa wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Lashy Salukvadze na Andresie Iniescie. Chwilę później na boisku pojawił się Lionel Messi, jednak nie zdołał wywalczyć trzech punktów dla ekipy „Dumy Katalonii”.

Rubin Kazań = FC Barcelona 1:1