Całe spotkanie w meczu Ligi Mistrzów przeciwko RB Lipsk zaliczył Kamil Glik. AS Monaco zremisowało z niemieckim debiutantem 1-1. W barwach drużyny wicemistrza Niemiec wystąpił mający polskie korzenie Willi Orban.

Patrząc na przebieg meczu remis to sprawiedliwy wynik. Obie drużyny przede wszystkim nie chciał stracić bramki. W całym spotkaniu oddano zaledwie cztery celne strzały. W 33. minucie do bramki trafił Emil Forsberg wyprowadzając Lipsk na prowadzenie. Niemiecka drużyna długo nie cieszyła się z przewagi gdyż minutę później wyrównał Tielemans.

Kamil Glik dość pewnie wyglądał przez całe spotkanie. Można jednak nieco go obwiniać za straconą bramkę gdyż wspólnie z Toure stracili krycie Forsberga. Mimo wszystko było to dużo lepsze 90 minut w wykonaniu Polaka niż w ostatnim meczu z Niceą (0-4).

Liga Mistrzów: Grupa G- 1 kolejka
RB Lipsk – AS Monaco 1:1 (1:1)