To nie był udany wieczór dla piłkarzy Bayernu Monachium. W hicie drugiej serii gier fazy grupowej Ligi Mistrzów Bawarczycy przegrali na wyjeździe z Paris Saint Germain 0:3. Mimo że niemiecka drużyna momentami długo utrzymywała się przy piłce i miała nawet optyczną przewagę, to jednak niewiele z niej wynikało. To piłkarze PSG byli skuteczni i zasłużenie zainkasowali trzy punkty.

Starcie gigantów, bo tak określano środwe spotkanie, dostarczyło spodziewanych emocji, choć można było się spodziewać bardziej wyrównanej walki. Bayern nie potrafił jednak dotrzymać kroku gospodarzom i w efekcie wysoko przegrał.

Pełne spotkanie w barwach drużyny mistrza Niemiec zanotował Robert Lewandowski, lecz reprezentant Polski nie wyróżnił się niczym szczególnym. Wprawdzie portal whoscored.com uznał go za jednego z najlepszych graczy Bayernu ( nota: 6.5 – tylko Martinez otrzymał wyższą notę), ale jednak na tle zawodników PSG był tylko tłem.

Worek z bramkami piłkarze PSG rozwiązali szybko, bo już w 2. minucie. Wtedy przebojową akcją popisał się Neymar, który dograł piłkę do Daniego Alvesa, a ten umieścił ją w bramce. Jeszcze przed przerwą, dokładnie w 31. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą trafienia Edinsona Cavaniego.

Po przerwie znać o sobie ponownie dał Neymar. Tym razem Brazylijczyk sam wpisał się na listę strzelców. Zrobił to w 63. minucie i ustalił tym samym wynik na 3:0 dla PSG