3-ligowe Notts County tak jak większość już zespołów rozpoczęło przygotowania do sezonu. W pierwszym przedsezonowym meczu „The Magpies” przegrali z rumuńską Steauą Bukareszt 0:2 (0:1).

Już w czwartej minucie Steaua objęła prowadzenie po strzale Iasmina Latovlevicia. Bramka nie powinna jednak zostać uznana gdyż rumuński obrońca znajdował się na pozycji spalonej. Mimo to żaden z sędziów nie zareagował.

Po przerwie szkoleniowiec Notts County, Chris Kiwomya, postanowił wymienić całą jedenastkę. Na boisku pojawił się także Bartosz Białkowski. Niestety, w 61. minucie polski bramkarz skapitulował po strzale Mihai Costea.

Białkowski pokazał jednak w tym meczu swoje umiejętności. Zawodnicy z Bukaresztu przeprowadzili dobrą akcję. Leandro Martins postanowił zakończyć ją strzałem, ale Polak wyciągnął się jak struna i obronił niezwykle groźne uderzenie.

W barwach mistrza Rumunii 90 minut rozegrał polski obrońca Łukasz Szukała.

Notts County – Steaua Bukareszt 0:2 (0:1)