Piotr Zieliński nie miał powodów do zadowolenia po wczorajszym spotkaniu Udinese z Lazio. Nie dość, że po raz kolejny musiał zadowolić się wejściem z ławki rezerwowych, to jego drużyna uległa stołecznemu klubowi 1:2.

Pierwsze spotkanie nowego sezonu Serie A lepiej zaczęli gospodarze z Rzymu, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Najpierw, w 13. minucie Hernanes dał prowadzenie po zagraniu Miroslava Klose, a już 3 minuty później z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Antonio Candreva.

Goście odpowiedzieli dopiero w drugiej połowie trafieniem Muriela, który po przerwie zmienił Di Natale. Reprezentant Polski pojawił się na placu gry w 68. minucie, ale nie zdołał pomóc swojej drużynie w odniesieniu korzystnego rezultatu.