Sparta Praga pokonała US Palermo 3:2 w meczu 1. kolejki Ligi Europy. Czeska drużyna wszystkie bramki strzeliła po fatalnych błędach obrony przeciwników, w której całe spotkanie rozegrał Kamil Glik.

Przed spotkaniem trener Palermo Delio Rossi zdecydował się na defensywne ustawienie 4-3-1-2. Mecz od pierwszych minut rozpoczął w pierwszym składzie Kamil Glik, który stworzył parę stoperów z Cesare Bovo.

Gospodarze objęli prowadzenie w 17. minucie. Po wrzutce Jiriego Kladrubskiego akcję wykończył niepilnowany Wilfried Bony. Palermo nie odpuszczało i 38. minucie zdołało wyrównać. Massimo Maccarone dobił strzał Javiera Pastore.

W 68. minucie bramkę po kolejnym błędzie obrony gości strzeliła Sparta. Podobną akcję do tej z pierwszej połowy przeprowadził tym razem Manuel Pamić, a celnym strzałem głową wykończył ją Jiri Kladrubsky.

Kwadrans przed końcem spotkania ponownie Pamić przeprowadził szybką akcję skrzydłem, podał do Vaclava Kadleca, a ten jednym zwodem oszukał Glika i Liveraniego i pokonał bramkarza. Siedem minut przed końcem kontaktową bramkę dla Palermo zdobył Abel Hernandez, jednak Włochom nie starczyło czasu na wyrównanie.

Sparta Praga – US Palermo 3:2