W piątej rundzie piłkarskiej ligi mistrzów w grupie B, na przeciw siebie stanęło dwóch napastników reprezentacji Polski: Łukasz Teodorczyk (Anderlecht Bruksela) – Robert Lewandowski (Bayern Monachium). Mecz odbył się na Stade Constant Vanden Stock w Brukseli i zakończył się wynikiem 2:1 dla Monachium. W grupie B przed piątą kolejką Bayern i PSG walczyli o pierwsze miejsce w grupie, natomiast Anderlecht i Celtic o trzecią lokatę, dającą udział w Lidze Europy. Przed ostatnią kolejką Bayern przedłużył szansę na awans z pierwszej pozycji (zadecyduje bezpośredni pojedynek w 6. rundzie z PSG), natomiast Anderlecht musi wysoko wygrać z Celtickiem za niespełna dwa tygodnie, aby wziąć udział w Lidze Europy.

Pierwsza połowa spotkania, ku zdziwieniu ekspertów należała do Anderlechtu. To oni atakowali a znakomite szansę miał między innym Łukasz Teodorczyk. Najpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył prosto w niego, następnie zmarnował znakomite podanie od Hanni’ego, a pod koniec pierwszej części gry otrzymał piłkę w „prezencie” od Tolisso, ale i tym razem bramkarz górą. Niestety zmarnowane trzy niemal stu procentowe sytuacje przez „Teo”.  Robert Lewandowski tylko raz zagroził bramce rywala, gdy w 33. minucie po rykoszecie uderzył piłkę głową, ale jego strzał został zablokowany przez Spajić. Jeszcze przed przerwą boisko opuścił Thiago Alcantara, który zasygnalizował trenerowi zmianę. Na plac gry wszedł James Rodriguez.  Do połowy bezbramkowy remis.

Tuż po gwizdku rozpoczynającego drugą połowę, kolejny uraz zawodnika Bayernu. Javi Martinez zastąpił kontuzjowanego Arjena Robbena. W 51. minucie goście objęli prowadzenie za sprawą Roberta Lewandowskiego, który został obsłużony przez Tolisso. W kolejnej sytuacji „Lewego” górą był bramkarz, a po godzinie gry nastąpiło wyrównanie. Łukasz Teodorczyk otrzymał podanie od Deschachta i głową zagrał do Sofiane Hanniego, który zdołał pokonać Ulreicha. Kilka minut później aktywny w tej części gry Lewandowski próbował drugi raz w tym meczu pokonać Matza Selsa, jednak bramkarz gospodarzy popisał się instynktowną interwencją. W odpowiedzi Teodorczyk, który minimalnie uderzył obok słupka. Niespełna kwadrans przed końcem spotkania, drugi raz na prowadzenie w tym meczu wyszła drużyna prowadzona przez Juppa Heynckesa. Z prawej strony piłkę dośrodkował Joshua Kimmich, a Corentin Tolisso głową zdobył bramkę dla gości. Pod koniec spotkania dwie okazje miał nasz kapitan reprezentacji Polski, jednak strzał z rzutu wolnego trafił w mur, a w sytuacji sam na sam nie zdołał zdobyć gola. Wynik meczu 2:1 dla mistrza Niemiec.

Robert Lewandowski nie zachwycił, ale zdołał strzelić bramkę dzięki czemu jego drużyna wygrała. W pierwszej połowie bezbarwny, natomiast w drugiej aktywny, natomiast mógł wykorzystać coś więcej niż tylko jedną okazję. Przez portal whoscored.com został oceniony na 7.5, a tylko trzech zawodników w meczu otrzymało wyższą ocenę. Łukasz Teodorczyk wrócił po podstawowego składu po miesięcznej przerwie i trzeba przyznać, że piłka go szukała do 82. minuty, w której polski napastnik opuścił boisko. Zabrakło skuteczności, a mógłby zostać bohaterem Brukseli. Portal whoscored.com ocenił naszego reprezentanta na 6.6, czyli niemalże średnia ocena jego klubu.