Łukasz Gikiewicz po przenosinach do bułgarskiego Lewskiego Sofia pokazał, że niesłusznie został odstawiony od składu AEL-u Limassol. Polak udowodnił swoją dobrą dyspozycję zdobywając bramkę w ligowym meczu z FK Chaskowo, wygranym przez stołeczną ekipę aż 8:0.

Napastnik rozpoczął starcie na ławce rezerwowych. Jego drużyna objęła prowadzenie już w 2. minucie. Do siatki trafił Waleri Domowczijski. W 9. minucie asystent przy pierwszym trafieniu, Añete trafił na 2:0. Świetny mecz rozgrywał dzisiaj nowy nabytek Lewskiego, urodzony w Somalii Liban Abdi. Legitymujący się norweskim paszportem piłkarz wypożyczony z tureckiego Rizesporu (w którym występuje Ludovic Obraniak) zaliczył też ostatnie podanie przy trafieniu na 2:0 i kolejnym Domowczijskiego. Przed przerwą bramkę zdobył jeszcze kolejny hiszpański piłkarz, Bedoya.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron Bożidar Krajew kontynuował kanonadę strzelecką ekipy z Sofii. W 57. minucie, gdy gospodarze mieli już zapewnioną wygraną na murawie zameldował się Gikiewicz, zmieniając Domowczijskiego. Sześć minut później Emil Ninu trafił na 6:0.

W samej końcówce Lewski zdobył kolejne dwie bramki. Najpierw strzelił Añete, a rezultat na 8:0 ustalił Gikiewicz, wykorzystując dogranie Abdiego, dla którego była to trzecia asysta dzisiejszego popołudnia. Polak ma natomiast w tym sezonie już 4 ligowe bramki.