W spotkaniu 4. kolejki niemieckiej Bundesligi Schalke 04 przegrało z Borussią Dortmund 1:3. Jedną z bramek dla zwycięzców strzelił Robert Lewandowski, dla którego był to pierwszy gol w lidze niemieckiej.

W wyjściowym składzie Borussii trener Juergen Klopp nie wystawił żadnego z Polaków. Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek usiedli obok siebie na ławce rezerwowych.

Goście objęli prowadzenie w 20. minucie. Mario Götze podał do Shinji Kagawy, ten oddał strzał na bramkę, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy Schalke i wpadła do siatki. Po przerwie na boisko wybiegł Jakub Błaszczykowski, który zmienił Götze.

W drugiej połowie ponownie do siatki trafił Kagawa. Japończyk tym razem wykorzystał dokładne dośrodkowanie Błaszczykowskiego. Kwadrans przed końcem spotkania Kagawę na placu gry zmienił Robert Lewandowski. W 81. minucie do gry wszedł ostatni z Polaków – Łukasz Piszczek, który zmienił Lucasa Barriosa.

W 86. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Nuri Sahin, a głową piłkę do siatki skierował Lewandowski. Było to pierwsze trafienie Polaka w Bundeslidze. W końcówce spotkania honorową bramkę dla Schalke zdobył Klaas-Jan Huntelaar.

W doliczonym czasie gry kolejną okazję miał Lewandowski, jednak wrzutka Błaszczykowskiego była za mocna i były napastnik Lecha Poznań nie zdołał zdobyć drugiej bramki.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bo w 62. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Nicolas Plestan.