Simurq Zaqatala nie jest w stanie odnieść zwycięstwa od miesiąca. Po dzisiejszym meczu seria ich spotkań bez kompletu punktów wynosi już 5. W potyczce z FK Baku „Feniksy” pojegły 1:2 (0:1).

W podstawowym składzie swojego zespołu wybiegł Dawid Pietrzkiewicz, a Marcin Burkhardt rozpoczął na ławce. Polski bramkarz skapitulował już po dziewięciu minutach. Pokonał go Cavid Hüseynov. Goście z Zaqatali mieli szansę na wyrównanie jeszcze w pierwszej połowie, lecz Stjepan Poljak z rzutu karnego trafił jedynie w poprzeczkę.

Bezradni przyjezdni przeprowadzali tylko nieliczne akcje, a kolejnego gola stracili w 77. minucie, kiedy to do siatki trafił Rauf Əliyev. Honorową bramkę zaliczył w 81. minucie wprowadzony za Poljaka Marcin Burkhardt. Jest to już jego piąte trafienie w tym sezonie.