Nie było niespodzianki w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym Bayern Monachium podejmował Celtic Glasgow. Faworyzowani gospodarze pewnie pokonali gości ze Szkocji 3:0. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie, ale tym razem nie wpisał się na listę strzelców.

Pokonanie rywali z Glasgow było niejako obowiązkiem piłkarzy Bayernu. Po wysokiej porażce 0:3 z Paris Saint Germain ich sytuacja w grupie nie wyglądała kolorowo i dlatego zdobycie trzech punktów było im potrzebne, jak tlen. Pod wodzą nowego trenera, Juppa Heynckesa Bawarczycy zagrali bardzo pewnie i w kolejnym meczu zachowali czyste konto.

Przewagę gospodarze udokumentowali szybko, bo już w 17. minucie. Wtedy gola na 1:0 zdobył Thomas Muller, który dobił strzał Lewandowskiego. Na kolejne trafienie kibice czekali do 29. minuty, kiedy prowadzenie Bayernu podwyższył Joshua Kimmich.

W dalszej części meczu Arjen Robben i spółka kontrolowali wydarzenia na boisku, a niedługo po zmianie stron zdobyli gola na 3:0. Tym razem golkipera Celticu pokonał Mats Hummels. Jak się później okazało, była to ostatnia bramka tego dnia na Allianz Arena i wygrana gospodarzy 3:0 stała się faktem.

Po trzech kolejkach Bayern zajmuje drugie miejsce w swojej grupie, tracąc do prowadzącego PSG trzy punkty. Dzisiaj francuska drużyna rozgromiła na wyjeździe Anderlecht Bruksela 4:0.