Piłkarze Palermo wykonali kolejny krok ku awansowi do Serie A. We wtorkowym meczu 11. kolejki włoskiej Serie B piłkarze sycylijskiej drużyny pokonali na wyjeździe Carpi 3:1. W pierwszym składzie gości od pierwszej minuty zagrało aż czterech polskich zawodników: Paweł Dawidowicz, Thiago Cionek, Radosław Murawski i Przemysław Szymiński.

Polska kolonia w Palermo jest naprawdę silna. Po letnich ruchach transferowych w klubie jest aż czterech naszych zawodników. Nie wszyscy mają pewne miejsce w pierwszej „jedenastce“. Najczęściej Trener Bruno Tedino daje pograć Cionkowi i Murawskiemu. Nieco mniej szans otrzymują Dawidowicz i Szymiński.

W poprzedniej kolejce w wyjściowym składzie Palermo pojawił się tylko Cionek. Wtedy drużyna z Sycylii poniosła pierwszą porażkę w sezonie, przegrywając z Novarą. Trener Tedino wyciągnął wnioski, dokonał roszad w składzie i znalazł miejsce dla wszystkich polskich graczy. Najwyraźniej jednak nie ze wszystkich był zadowolony, bo w przerwie zdjął Dawidowicza, a w jego miejsce desygnował do gry Mato Jajalo.

Jeśli chodzi o przebieg meczu, to ułożył się on bardzo korzystnie dla Palermo. Już w 10. minucie gola na 1:0 dla gości strzelił Ilija Nestorovski. Ten sam zawodnik przed przerwą podwyższył na 2:0. Nadzieje gospodarzy na korzystny wynik ożyły w 82. minucie, kiedy gola strzelił Alessio Sabbione, ale tylko na chwilę. Kilkadziesiąt sekund później decydujący cios zadał Carlos Embalo, który ustalił wynik na 3:1 dla Palermo.

Po 11 kolejkach drużyna Polaków zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie B. Do prowadzącego Empoli traci tylko dwa punkty.