Nieudany powrót Skorupskiego do bramki AS Roma
Łukasz Skorupski w końcu doczekał się pierwszego występu w tym sezonie. 26-letni bramkarz zagrał w barwach AS Roma po raz pierwszy po powrocie z wypożyczenia do Empoli, ale tego comebacku nie zaliczy do udanych. Polak, podobnie jak jego koledzy, zawiódł kibiców, a jego drużyna pożegnała się z Pucharem Włoch po przegranej z Torino 1:2.

Stawką środowej potyczki był ćwierćfinał Coppa Italia. Faworytem spotkania w Rzymie byli gospodarze, ale mocno przemeblowany skład nie spełnił pokładanych nadziei i ostatecznie mecz zakończył się niespodzianką.

Na Stadio Olimpico emocji nie brakowało. Już na przerwę piłkarze Torino schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu. W 39. minucie Lorenzo De Silvestri wykorzystał bierność defensywy rywali i dobił uderzenie jednego z kolegów.

Mimo że w drugiej odsłonie więcej okazji bramkowych mieli gracze Romy, to goście cieszyli się z prowadzenia 2:0. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Simone Edera. Pięć minut później ze świetnej strony pokazał się golkiper Torino, dobrze znany kibicom LOTTO Ekstraklasy z gry w Lechii Gdańsk, Vanja Milinković-Savić. Serb obronił rzut karny wykonywany przez Edina Dżeko.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry nadzieję w serca kibiców gospodarzy wlał Patrik Schick, strzelając gola kontaktowego. Niedługo później okazało się jednak, że było to trafienie honorowe.