Marcin Kowalczyk zaliczył pierwszy oficjalny występ w barwach Wołgi Niżny Nowogród. 28-letni obrońca rozegrał 90 minut w przegranym wyjazdowym spotkaniu 5. kolejki rosyjskiej Priemjer-Ligi przeciwko FK Rostów 0:4 (0:0).

Wszystkie bramki padły dopiero w drugiej połowie. Wynik meczu w 50. minucie otworzył Zhano Ananidze. Gruzin następnie asystował przy dwóch kolejnych bramkach dla gospodarzy – Timofeya Kalacheva z 68. minuty oraz Artema Dzyuby, która padła siedem minut później. Rezultat spotkania ustalił w 88. minucie Byung-Soo Yoo.

Kowalczyk, który do tej pory nie mógł grać w Wołdze z powodu sporu z poprzednim pracodawcą – Śląskiem Wrocław, pozbawił miejsca na środku obrony innego polskiego piłkarza – Piotra Polczaka. 26-latek przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych.

Dzięki wygranej, FK Rostów utrzymało pozycję lidera rosyjskiej ekstraklasy. O wiele gorzej na początku sezonu spisują się zawodnicy Wołgi, którzy w pięciu meczach zdobyli zaledwie cztery punkty i zajmują dopiero 13. pozycję.