Piłkarze SSC Napoli w pełni zrehabilitowali się za porażkę z pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck 1:2. We wtorkowy wieczór drużyna z Neapolu pokonała na własnym terenie Feyenoord Rotterdam 3:1. Piłkarze gospodarzy zwycięstwo zadedykowali kontuzjowanemu Arkadiuszowi Milikowi.

Już przed meczem zawodnicy zaprezentowali specjalny transparent z wyrazami wsparcia dla Milika, który niedawno odniósł poważną kontuzję kolana. Jego koledzy trzymają kciuki za szybki powrót do zdrowia reprezentanta Polski i dlatego już wcześniej powiedzieli, że potyczkę z Feyenoordem wygrają właśnie dla niego.

Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Wynik meczu już w 7. minucie otworzył Lorenzo Insigne. Napastnik zdecydował się na miły gest. Po zdobytym golu podbiegł do ławki rezerwowych i pokazał kibicom koszulkę Milika.

Na kolejne gole fani czekali do drugiej połowy. W 49. minucie na 2:0 podwyższył Dries Mertens, a w 70. minucie na 3:0 Jose Maria Callejon. Swoje okazje mieli też goście. Przy stanie 2:0 rzutu karnego nie wykorzystał  jednak Jens Toornstra, a w samej końcówce honorowym trafieniem popisał się Sofyan Amrabat.

Piotr Zieliński wystąpił dopiero od 70. minuty, zmieniając Marka Hamsika.