AS Monaco przełamało serię czterech z rzędu meczów bez zwycięstwa i w sobotę pokonało w spotkaniu 10. kolejki francuskiej Ligue 1 zespół Caen 2:0. Pełne 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Kamil Glik.

Obecny sezon nie jest dla graczy z księstwa zbyt udany. Monaco notowało już wpadki w lidze francuskiej, a w Champions League zawodzi na całej linii i istnieje realne zagrożenie, że nie awansuje do fazy pucharowej. Mimo słabszych wyników miejsce w podstawowym składzie cały czas zachowuje Glik, który wprawdzie miał również kilka gorszych momentów, ale jednak prezentuje równą formę.

W dzisiejszym meczu piłkarze mistrza Francji kontrolowali wydarzenia na boisku. Przede wszystkim jednak zachowali czyste konto, co ostatni raz udało im się prawie miesiąc temu. Wynik meczu otworzył w 21. minucie Balde Keita, a na 2:0 ustalił go Radamel Falcao, który w 59. minucie wykorzystał rzut karny.

AS Monaco zajmuje drugie miejsce w tabeli Ligue 1. Drużyna Kamila Glika ma na koncie 22 punkty. Liderem jest Paris Saint Germain z dorobkiem 25 „oczek“ i jednym spotkaniem rozegranym mniej.

Jeśli chodzi o oceny za występ w sobotnim meczu, to portal whoscored.com dał Glikowi notę 7.5. Stosunkowo niską, ponieważ większość graczy gospodarzy otrzymała wyższe oceny.

Ligue 1 – 10. kolejka
AS Monaco – Caen 2:0 (1:0)