Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała rówieśników z Danii 2:1 (1:0) w pierwszym meczu towarzyskiego turnieju w hiszpańskiej La Mandze. Pierwszą bramkę dla naszego kraju zdobył piłkarz VfL Wolfsburg, Oskar Zawada.

Zawodnik juniorskiego zespołu „Wilków” pokonał golkipera rywali w 14. minucie. Kolejną bramkę dla Polski zdobył na początku drugich 40 minut młody piłkarz Legii Warszawa, Kamil Anczewski z rzutu karnego podyktowanego za faul na Zawadzie. Duńczycy zdołali strzelić honorowego gola w 60. minucie, jednak na drugie trafienie zabrakło im czasu.

W dzisiejszym spotkaniu wystąpili wszyscy powołani piłkarze z zagranicznych klubów. Drogi do bramki strzegł nowy zawodnik Sunderlandu Maksymilian Stryjek, duet stoperów tworzyli Paweł Bochniewicz z Regginy oraz Karol Hallmann z Herthy. W 55. minucie Zawadę zmienił piłkarz Chievo Werona, Patryk Parol.

Już we wtorek Polacy zmierzą się z Norwegią, a dwa dni później ze Słowacją. W innym dzisiejszym pojedynku mierzyli się dwaj nasi przyszli rywale. Wygrali Skandynawowie 2:1.

Polska U-17 – Dania U-17 2:1 (1:0)
Zawada 14, Anczewski 41 (k) – b.d. 60

Polska U-17: Maksymilian Stryjek – Adrian Bielawski, Paweł Bochniewicz, Karol Hallmann, Arkadiusz Najemski – Paweł Stolarski (80. Błażej Chouwer), Mateusz Wieteska (75. Jan Bednarek), Michał Gałecki, Mateusz Grzybek (41. Michał Suchanek) – Kamil Anczewski (64. Damian Rasak), Oskar Zawada (55. Patryk Parol)