Środa nie była udanym dniem dla piłkarzy SSC Napoli i AS Monaco. Obie drużyny przegrały ostatnie mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów i pożegnały się z tymi rozgrywkami. Wiosną zespół z Włoch zagra w Lidze Europy, a Monaco będzie musiało skupić się na Ligue 1, bo zajęło ostatnie miejsce w grupie. Na otarcie łez polscy piłkarze: Piotr Zieliński i Kamil Glik strzelili bramki, a do tego byli jednymi z najlepszych graczy swoich zespołów.

Jeśli chodzi o Napoli, to przed ostatnią serią gier sytuacja podopiecznych trenera Maurizio Sarriego była trudna, ale nie beznadziejna. Aby włoski team awansował do fazy pucharowej musiały zostać spełnione dwa warunki: zwycięstwo Napoli na wyjeździe nad Feyenoordem Rotterdam i wyjazdowa wygrana Manchesteru City z Szachtarem Donieck. Osatatecznie żaden z nich spełniony nie został.

Napoli dobrze rozpoczęło rywalizację z Feyenoordem, bo już w 2. minucie gola strzelił Zieliński. Najlepszy piłkarz drużyny według portalu whoscored.com. Później jednak to gospodarze zdobyli dwie bramki i zwyciężyli 2:1. Wpływ na postawę piłkarzy z Neapolu mogły mieć doniesienia z Ukrainy, gdzie Szachtar już do przerwy prowadził 2:0. Ostatecznie pokonał niepokonane do tej pory City 2:1.

Totalną klęską zakoczyły się zmagania w Champions League dla AS Monaco. Kamil Glik i jego koledzy zostali rozbici na wyjeździe przez FC Porto 2:5. Jedną z bramek – strzałem z rzutu karnego – zdobył polski defensor, uznany za jednego z najlepszych graczy zespołu gości przez portal whoscored.com. Ostatecznie Monaco zajeło ostatnie miejsce w grupie z dorobkiem… dwóch punktów.